Słownik
Depilacja
28 maja 2018
0

Depilacja

DepilacjaKolejny kosmetyczny problem, na który zwracamy baczniejszą uwagę w okresie wakacyjnym to zbędne owłosienie. Panowie raczej się nim nie przejmują, tymczasem panie walczą z nim wszelkimi sposobami. Metod jest wiele: kremy i pianki do depilacji, golenie, wosk czy elektroliza. Sposoby te mają jednak jedną wspólną wadę – ich efekt jest krótkotrwały. Również w tym przypadku najskuteczniejszy okazuje się laser.

W dzisiejszych czasach depilacja ciała to coś zupełnie naturalnego i niezbędnego. Większość pań decyduje się na nią nie tylko ze względów estetycznych, ale i higienicznych, bo łatwiej jest utrzymać w czystości skórę bez zbędnego owłosienia. Metod na jego pozbycie jest wiele.

  • Olga Szymaniak – pielęgniarka, Elite – Centrum Laseroterapii Mamy trzy rodzaje możliwości usuwania owłosienia za pomocą środków używanych w domu: jest to golarka, wosk, bądź krem depilacyjny.

O bardzo modnych swego czasu depilatorach kosmetyczki radzą nam zapomnieć.

  • Marzena Opalińska – Studio Fryzur i Urody K&K; Panie bardzo często nie potrafią go obsługiwać, robią to za szybko i tak naprawdę urywają tego włosa bez cebulki.

Ponadto depilator jest przyczyną wielu powikłań, takich jak wrastanie włosów i zapalenie mieszków włosowych.

  • Olga Szymaniak Tego typu zmiany pojawiają się wówczas, kiedy korzystamy dosyć długo z mechanicznego usuwania owłosienia, w tym czasie mięśnie, które powodują wyrastanie włosa na zewnątrz, rozleniwiają się i po prostu nie wypychają włosa w pionie i włos zaczyna wrastać w poprzek skóry.

Pomocny w takim przypadku okazuje się peeling. Wykonywany regularnie, złuszcza martwy naskórek i ułatwia wyjście włosa spod skóry. Poza domowymi sposobami depilacji mamy też metody stosowane w salonach kosmetycznych. Najczęściej panie decydują się na depilację woskiem.

  • Marzena Opalińska Przy depilacji jest usuwany włos razem z cebulką, co powoduje jego osłabienie i przy wyrastaniu oczywiście cebulka się odbudowuje, ale jest ona o wiele słabsza, o wiele bardziej podatna na następne depilacje i włos wyrasta jaśniejszy, o wiele słabszy.

Ta metoda daje efekty na około 2-3 tygodnie, jeżeli jednak chcemy się pozbyć włosów permanentnie możemy skorzystać z lasera.

  • Olga Szymaniak Osoba, która jest zainteresowana usunięciem owłosienia powinna zgłosić się do gabinetu, powinna zgłosić się …. wstępną konsultację oraz próbę laserową.

Podczas takiego zabiegu w laserze jest produkowana energia, która przechodzi przez skórę do macierzy włosa i sprawia, że ten obumiera.

  • Olga Szymaniak Po wykonaniu odpowiedniej ilości zabiegów, czyli mniej więcej 6 zabiegów mamy 98% usunięcie owłosienia. Za jakiś czas powiedzmy za klika lat mogą wybudzić się jakieś pojedyncze włosy, które nie zostały usunięte podczas zabiegu.

Wtedy wystarczy zgłosić się na zabieg przypominający i w zasadzie sprawę zbędnego owłosienia mamy z głowy. Zabiegu nie można wykonać u osób, które przyjmują preparaty fotoczułe, takie jak skrzyp, dziurawiec oraz witamina A. Dodatkowej konsultacji wymagają również zmiany skórne.