Porady zdrowotne
Powolne jedzenie zapewnia uczucie sytości
17 maja 2018
0

Powolne jedzenie zapewnia uczucie sytości na dłużej i jest najlepszym sposobem na zgubienie zbędnych kilogramów

jeść powoliWedług ostatnich doniesień amerykańskich naukowców powolne jedzenie i nie podjadanie między głównymi posiłkami jest najlepszym sposobem na zgubienie zbędnych kilogramów. Naukowcy przebadali trzydzieści kobiet. Wnioski są jednoznaczne.

Naukowcy w swoich badaniach wykorzystali włoską kuchnię. Poprosili uczestniczki eksperymentu, by jadły przygotowane posiłki na dwa różne sposoby. Pierwszy polegał na powolnym delektowaniu się włoskimi makaronami z sosem pomidorowym. Natomiast drugi sposób polegał na jak najszybszym zjedzeniu tego samego posiłku. Przed każdym obiadem uczestniczki jadły typowe śniadanie zawierające około 400 kcal i na właściwe danie czekały 4 godziny – bez dodatkowego podjadania. Okazało się, że duże znaczenie miał również rozmiar sztućców. Panie, które dostały duże sztućce, w ciągu zaledwie 9 minut pochłaniały około 650 kcal. Tymczasem mniejsze sztućce powodowały, że panie nie tylko jadły wolniej , ale i zdecydowanie mniej.

Według naukowców powolne jedzenie na dłużej zapewnia również uczucie sytości i jest najlepszym sposobem na zgubienie zbędnych kilogramów.