Jak pokonać rozstępy?

Udostępnij:

Większość kobiet boryka się z trudnym problemem, jakim są rozstępy. Zlokalizowane są one w różnych miejscach na ciele, jednak najczęściej dotyczą one okolic pośladków, ud oraz, brzucha. Według badań naukowych problem związany z rozstępami dotyczy ponad dziewięćdziesięciu procent kobiet. To bardzo dużo. Tym samym z pewnością powiedzieć można, że niemal każda kobieta posiada rozstępy. Są panie, które stanowczo temu zaprzeczają, jednak przerażająca prawda jest nieunikniona. Rozstępy to niezwykle uporczywy problem. Nawet kobiety, które dokładają znacznego wysiłku, aby się ich pozbyć mają z tym często problem.

Rozstępy na brzuchu – niechciana pamiątka po ciąży

Największe rozstępy w okolicy brzucha pojawiają się jednak po ciąży. Ciąża to piękny, choć czasem trudny czas dla kobiety, jednak schody zaczynają się dopiero po niej. Po pierwsze dużo zbędnych kilogramów, których trzeba się pozbyć, a po drugie rozstępy. Brzuch z łatwością gromadzi nadmierną tkankę tłuszczową. Jest to związane z kobiecą budową, a które także prokreacją. Organizm po prostu tak został zaprojektowany, aby był zdolny do wydawania potomstwa, a zapasy tłuszczu zgromadzone na brzuchu i w okolicy ud mają w tym pomagać. Patrząc jednak na obecnie panujące trendy oraz modę na bycie szczupłą i fit, rozstępy praz zbędna tkanka tłuszczowa są zdecydowanie nie na miejscu. Panie walczą o piękną sylwetkę i zgrabne ciało.

Co na rozstępy?

Poszukiwanie skutecznego sposobu na rozstępy jest wyzwaniem. Ciężko wskazać właściwie jeden, który jest wystarczająco skuteczny, a jednocześnie taki, który miałby zastosowanie dla wielu różnych kobiet. Każdy organizm jest inny, zatem każdy ma inne wymagania i predyspozycje. To właśnie preferencje naszego organizmu decydują o tym jaką metodę powinniśmy zastosować w celu zwalczania rozstępów na ciele.

Wedle opinii ekspertów oraz na podstawie praktyki setek tysięcy kobiet, walczących z rozstępami, najskuteczniejsze są dwie metody. Po pierwsze dieta, po drugie ćwiczenia. To podstawa, dzięki której możemy w faktyczny sposób uwolnić się od rozstępów. Należy jednak pamiętać, że problem rozstępów bardzo lubi nawracać. To powoduje, że nawet jeśli w pewnym momencie uda nam się go pokonać, to za jakiś czas może się okazać, że rozstępy znów goszczą na naszej skórze.

Usuwanie rozstępów za pomocą ćwiczeń daje efekty tylko wówczas, gdy są to ćwiczenia wykonywane regularnie, najlepiej z dodatkowym obciążeniem na nogi. Dzięki temu efekt będziemy mogli oglądać znacznie szybciej i jednocześnie będzie on trwał dłużej.

A może zabiegi na rozstępy?

Zabiegi na rozstępy mają różny stopień interwencji w naszą skórę. Jednak należy zwrócić uwagę, że niemal zawsze mają one działanie jedynie powierzchowne. Przykładem mogą być bardzo popularne peelingi, które dają rewelacyjny efekt naszej skórze, jednak działają głównie na jej powierzchni. Oczywiście pozytywnie wpływają na jej ukrwienie, przez co poprawia się krążenie, a także obieg płynów. Warto ćwiczyć, pilnować zbilansowanej, zdrowej diety, by rozstępy zniknęły.

Poprzedni artykuł

Anoreksja – przyczyny, sposoby leczenia

Następny artykuł

Depresja poporodowa – czym jest i jakie ma objawy?