Jak wzmocnić bolące stawy?

Udostępnij:

Bolące stawy to problem, z którym styka się niemal każda dorosła osoba. O ile ból stawów występuje sporadycznie, jest wynikiem dużego wysiłku, nie ma powodu do niepokoju. Jeżeli bóle występują często, nasilają się, trzeba skonsultować się z lekarzem. Bóle stawowe mogą mieć różne przyczyny, m.in. mogą być wynikiem chorób reumatycznych, chorób zwyrodnieniowych stawów, infekcji wirusowych lub bakteryjnych. Często są wynikiem urazu, np. zwichnięcia lub skręcenia, mogą pojawiać się po nadmiernej aktywności fizycznej. Bóle stawów często towarzyszom nadwadze lub otyłości.

Bóle reumatyczne – przyczyny

Reumatyzm to zespół chorób, które charakteryzują się przewlekłym i nawracającym bólem stawów. Oprócz bólu może pojawić się obrzęk, zaczerwienienie, chory może mieć podwyższoną temperaturę. W ciężkich przypadkach może nastąpić całkowite unieruchomienie chorego stawu. Chora osoba ma problemy z poruszaniem się i codziennym funkcjonowaniem. Reumatyzm może objąć pojedynczy staw, np. kolano lub wiele naraz, np. cały kręgosłup. Najczęstsze choroby reumatyczne to reumatoidalne zapalenie stawów, choroba zwyrodnieniowa stawów, zapalenie stawów kręgosłupa, bóle pleców, bóle kolan, bóle barków itp. Jej przyczyny są bardzo różne. Udowodniono, że reumatyzm jest genetyczny, przenosi się z pokolenia na pokolenie. Na jego pojawianie mogą mieć wpływ zaburzenia immunologiczne. Osoby, które przeszły poważną infekcję, są w dużym stopniu narażone na problemy ze stawami. W rzadkich przypadkach reumatyzm jest objawem chorób nowotworowych, m.in. szpiczaka. Reumatyzm jest nieuleczalny, jednak zabiegi i doraźne środki przeciwzapalne lub przeciwbólowe mogą złagodzić objawy choroby.

Kolagen na stawy – który wybrać?

Jednym ze sposobów na bolące stawy jest zażywanie preparatów, które zawierają substancje wspomagające stawy do regeneracji. Jednym z najpopularniejszych jest kolagen. Kolagen to białko, które jest odpowiedzialne za budowę tkanki łącznej, która jest podstawowym elementem stawów i ścięgien. Pomaga regenerować stawy, eliminuje ból i obrzęk. W aptekach jest duży wybór różnego typu kolagenów. Można wybrać kolagen w formie zhydrolizowanej, do picia, w tabletkach lub saszetkach do rozpuszczania. Najlepiej przyswajalny i najłatwiejszy w stosowaniu, jest kolagen do picia. Osoby, które chcą polepszyć sprawność stawów, powinny zdecydować się właśnie na kolagen w takiej formie. W tym artykule – https://bol-stawow.pl/kolagen/ można znaleźć wiele przydatnych informacji na temat odpowiedniego kolagenu na stawy.

Czym grozi niedobór kolagenu?

Kolagen to bardzo ważny składnik, odpowiadający za dobry stan stawów. Jego niedobór może być niebezpieczny, może wywoływać wiele przykrych dolegliwości. Brak kolagenu przyczynia się do szybszego starzenia się skóry, co jest najbardziej istotne dla kobiet. Najbardziej bolesny objaw niedoboru kolagenu to dolegliwość bólowe stawów, kręgosłupa i kości. Mogą pojawić się zaburzenia ruchu, problemy z poruszaniem się, poranne zesztywnienie kości. Jeżeli niedobór nie zostanie zlikwidowany, problemy zaczną pogłębiać się, dolegliwości bólowe będą coraz silniejsze.

Czy tabletki na stawy działają?

Preparaty na stawy mogą poprawić komfort życia, zlikwidować lub zmniejszyć dolegliwości bólowe. Ważne jest, aby zdiagnozować przyczynę bólu stawów, bo może się okazać, że przyczyną niej jest brak składników odżywczych. Suplementacje należy połączyć ze zdrowym odżywaniem, zrzuceniem wagi, dobraną aktywnością fizyczną. Tabletki w połączeniu z innymi elementami, wspomogą stawy od środka, poprawią ich funkcjonowanie. Ważne, aby wybrać tabletki o sprawdzonym składzie i potwierdzonym działaniu.

Poprzedni artykuł

Kamica nerkowa – leczenie, objawy, dieta

Następny artykuł

Oolong – herbata o zbawiennym działaniu